141 göst.
(846 puan) tarafından

Kızlar ben çarşamba günü doğum yaptım çok şükür 4 gün geçti bile, nasıl geçti hiçbirşey anlamadım.İnşallah şu 2 ay böyle hıphızlı geçer. Alışma dönemi çok zor, alt dikişlerim acıyor bi yandan göğüslerim acıyor bi yandan.Bebiş de alışmaya çalışıyor emmeye, uyumaya.Sürekli emip uyuyor normal heralde diye düşünüyorum.Sizler neler yaptınız ? Hamilelikte alışveriş bilmem ne o kadar kafa yorduk şimdi çok boş geliyor ; esas olay loğusalıkmış bu sürece alışmakmış önemli olan.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

7 Cevaplar

+1 oy
(151 puan) tarafından

Bnm ilk cocugumda lohusalk pskolojisi sarmsti bebege alisma suresi bakamama korkusu hayatini bebege adama falan üst üste gelip sıkıntılarla boguşuyorsun falan ama ikincide hic oyle olmadm hersey cok basit ve kolay gecti sadece bu sefer sezeryan oldum agrm ve dikişlerim cok acıdı bir hafta snrasinda kendi onceki hayatima gecis yaptm ilkler zor oluyor illaki

+1 oy
(247 puan) tarafından

Allah analı babalı büyütsün cnm nerdeyse 3 aylik olcak nasıl geçtiğini anlamıdım

+1 oy
(2,725 puan) tarafından

Neredeyse iki ay olcak sezaryenle ilk doğumumu yaptim. Lohusalik zordu psikolojik olarak alismak falan. Suan cook iyi geçiyor hersey sukurler olsun..

0 oy
(30 puan) tarafından

hayirli olsun cnm. normalmi oldu sezeryanmi

(846 puan) tarafından
Normal  canım.
0 oy
(48 puan) tarafından

Ben de düsünuyorum lohusalık nasıl olacak acaba diye eltim anlatiyo sürekli kayınvalidemlerin yanında gecirmiş o dınemi cok kötü oldum diyordu ben ne yqpqrım yanımda birilerini istermiyim bilmiyorum ama biran önce kızıma kavuşmak istiyorum ☺

(846 puan) tarafından
Benim kayınvalidem yanımda canım allah razı olsun ondan yoksa baş edemezdim.Kişiye bağlı bu dönem ben mesela yalnız kalmak istemiyorum.
(48 puan) tarafından
Yani cok müdahale eder diye sevmiyorum ben öyle ama bilmiyorum o dönemde nasıl olur
0 oy
(480 puan) tarafından

Hayırlı olsun cnm Allah uzun ve sağlıklı ömür versin evladına, lohusalık psikolojisi gerçekten çok kötü alışma süreceni bende çok zor geçirmiştim çok duygusaldım ama bir iki haftada alışıyor insan. Zaman gerçektende hızlı geçiyor ben sanki hamilelik testini daha dün yapmışım gibi geliyor halbuki oğlum dört buçuk aylık oldu bile :) 

(846 puan) tarafından
Ammin canım, maşallah size :) rabbim sağlık sıhhat versin.
(480 puan) tarafından
Cümlemizin evlatlarına cnm :)
0 oy
(218 puan) tarafından

Canım allah analı babalı büyütsün nasıl geçti doğum kısaca anlatabilir misin 

(846 puan) tarafından
Suni sancı ile oldu 8 den 14 e kadar sürdü 14.50 de doğum yaptım canım son iki saati epiduralle geçirebildim dayanamadım.
(218 puan) tarafından
Epidural belinden iğne mi taktılar koluna da çanta basiyosun sanci geldiğinde dimi
(846 puan) tarafından
Belimden takıldı sancı geldiğinde ıkındım doğumda.
(218 puan) tarafından
Ya benim ilk doğumum da suni şancı ile oldu 3 güne 3 cm açıklıkla zor doğum yaptım çatı darlığı vardı bende sezeryana almadılar 3 gün sancidan öldüm belime 2 iğne yaptılar bide koluma kablolar falan bi çanta taktılar şancı vuranda basiyodum düğmeye bunda çok korkuyorum aynılarını yaşamak istemiyorum
(846 puan) tarafından
Zormuş gerçekten ben açılma olmasa beklemezdim 3 gün allahtan açılmam vardı.

İlgili sorular

27 cevap 331 göst.
25, Kasım, 2019 Ayla (47 puan) tarafından soruldu

66,886 soru

1,842,377 cevap

5,773 kullanıcı

...