224 göst.
(385 puan) tarafından

Hepinize iyi geceler güzel anneler...

Çok aktif olamıyordum son zamanlarda, ama ben de bu postu açmayı çok istemiştim. :) Hele de gebelik sonuna doğru insan iyice sabırsızlanıyormuş... Adım adım yaşadım tüm aşamaları... Bulantılar, asermeler, mide yanmaları, hemoroid (basur), kan sulandırıcı iğneler, idrar yolu enfeksiyonları, uyku sorunları, doğum rüyaları ve mutlu son ; tarifi imkansız bir insan hayatının en eşsiz deneyimi ; o kavuşma anı. 

Doğum sezaryen oldu. 38. Haftamız bitmişti ve 39 un ilk günü diye karar almıştık zaten. Bi gün evvelinden hastaneye yatış yaptık, psikolojik açıdan da hazırlanmak isteğim üzerine... İyi ki diyorum. Beklenen bir zamanda, psikolojik açıdan da kendimi neredeyse hazır (her ne kadar yüzde yüz hazır olmasanız dahi büyük bir yardımı oldu, zerre pişman değilim) hissettiğim bir zamanda oldu bitti maşallah :) Kızım 23 Mart 2020 Pazartesi sabah 08.37de "Merhaba" dedi hayata... Ben de tam yarım saat sonra anesteziyi kısmen atabilmiş vaziyette odama getirildim. Kızımla kavuşmamız ne yazık ki 6 saat gecikmeli oldu. Kilo açısından 2,5 un altı bi müddet yoğun bakımda oksijen alabilmesi için küvözde tutuluyormuş. Son ultrason 37+5ken 2.870 diyordu... Ama meleğim 2.285 doğdu teyzeleri... Yani beklenenden yaklaşık 600 gram daha düşük. O 6saatte endişe, panik, korku da oldu. Yine yepyeni bir deneyim yaşandı anlayacağınız. Üstüne bi takım şeyler de atlattık hastanede kaldığımız süreç içerisinde. 1   gece doğum öncesi  iki gece doğum sonrası toplam 3 gece kaldık hastanede.Cok uzunbir hikaye doğum denilen. Tıpkı gebelik süreci gibi... Çarşamba ilk gecemizdi evde... Bugün ilk sabahı yaşadık... Yarın ilk çocuk doktoru muayenemiz var :) 4. Günü devirmeye yarım saat kala hepinizi cennet kokumuzla öperiz. 

Daha da sisirmeyelim başınızı :) Sorularınız olursa seve seve yanıtlamaya çalışırım elbette. Tekrardan iyi geceler herkese :)

6 Cevaplar

0 oy
(530 puan) tarafından
Ay masAllah.gozunuz aydın can bənim.saglikli Salih evlatlardan olsun inseAllah
(385 puan) tarafından
Çok teşekkür ederiz... :)
0 oy
(13,596 puan) tarafından
Gozun aydin rabbim anali babali buyutsun
(385 puan) tarafından
Sağolasın...
0 oy
(1,049 puan) tarafından
Gözün aydın canım anali babali buyusun İnşallah... 

Darısıda benim başıma ☺
(385 puan) tarafından
Amin inşallah , sen de tez vakitte kavuşursun bebeğine... :)
0 oy
(1,674 puan) tarafından
Gozun aydin canim Rabbim anali babalı büyütsün inşallah )
(385 puan) tarafından
Amin inşallah :)
0 oy
(503 puan) tarafından
Rabbim size bağışlasın gözünüz aydın Allah anali babalı büyütsün hayırlı evlat etsin inşallah sağlıcakla büyütün ❤️ ❤️ ❤️ 
(385 puan) tarafından
Aminnnn... Tüm evlatlarımızı Rabbim korusun gözetsin inşallah.... :)
0 oy
(851 puan) tarafından
Gözünaydn gecmis olsun saglikla büyüt bebegni canim❣
(385 puan) tarafından
Çok teşekkür ederiz... :)

İlgili sorular

7 cevap 72 göst.
5, Mart, 5 İkraam (30 puan) tarafından soruldu

67,127 soru

1,846,766 cevap

5,795 kullanıcı

...