216 göst.
(757 puan) tarafından
...

2015 yılında ilk kızıma 2 'li tarama testi yaptırdım normal çıktı. Sonra 3'lü tarama testi yapıldı. Bunda da bebeğime DOWN SENDROMLU dediler. Bizi Ankara'ya amniyosentez yaptırmaya yolladılar. Bu test sonucunda da bebeğim %99.9 sonucuyla Down sendromlu çıktı. Çevrem o kadar baskı yapıp psikolojimi bozdu ki birde bunun üzerine eşim ve aileside istemedi engelli doğacak bir bebeği.

Daha sonra Ankara Zekai Tahir Burak hastanesinde kurul kararıyla doğum sonlandırıldı ve normal doğum yaptırılarak 24 haftalık bebeğim alındı. Ancak yavrum öldükten sonra farkedildi ki "O sağlıklıydı!" Kürtajı yapan doktor "bebeğinin görünümünde birşey yok" dedi.

Daha sonra Patoloji sonucu geldi ve hiç biseyi yokmuş bebeğimin boşu boşuna gitti yavrum.. 3 yıldır her günüm pişmanlıkla insanlara nefretle geçiyor!

Ben o saçma sapan testlere ve başka insanların sözlerine aldanıp yavrumun ölümüne sebep oldum vicdanım beni rahat bırakmıyor lütfen kimse evladına engellide olsa kıymasın bunu acısını benden iyi kimse bilmez şimdiki gücüm olsa herkese inat dogururdum kızımı!" Bu anne feryadının bir çok anneye ulaşmasını istedi. 

Bir kaç kelamda ben eklemek istiyorum. -24 haftalık bebeği down sendromlu bile olsa kürtaj yapıp canına kıyan bir sistem İslami olabilir mi? Bu nasıl bir tıp anlayışı? - Zaten gebelik hormonlarıyla duyguları alt üst olan bir anneye psikolojik baskı kuran doktorlar, çevre, eş dost akraba hiç Allah'tan korkmazlar mı? Sağlıklı doğan bebeklerin ilerde engelli olmayacağına garantileri var mı ki "sakat" diye bir yavrunun canına kast etmeyi telkin ediyorlar! -Bu şekilde aldığım inanın onlarca mesaj var. "Bebeğime sakat dediler aldırmadım sapasağlam doğdu" 

Bende diyorum ki neden bu testleri yaptırıyorsunuz ki?

2'li, 3'lü tarama testleri annenin psikolojisini bozmaktan başka birşeye hizmet etmiyor. Bizler Müslümanız! Benim dinimde bir yavrunun canına sırf engelli diye kıymak yoktur! 

Niye bu testlere güvenip hamileliğinizi zehir ediyorsunuz? Zaten yavrunuzdan vazgeçmeyeceksiniz! O zaman neden bu uygulamalara tabii oluyorsunuz?

Ki sonucu sürekli hatalı çıktığı halde!
Reklam

5 Cevaplar

0 oy
(1,750 puan) tarafından
aynı post paylaşıldı bugün
(757 puan) tarafından
Öyle mi doktor bana da down sendromlu dedi arkadaşım gönderdi bende sizlerle paylaşmak istedim
(1,750 puan) tarafından
sabah bi arkadas daha paylasmisti kuzm
(757 puan) tarafından
Ben görmedim hiç.. Olsun
(1,750 puan) tarafından
sizdedemi ayni sorun var bende cvs sinuclarmi bekliyorm Allah butun bebeklermze saglk versn ins
(757 puan) tarafından
Evet bana da down sendromlu dedi :(
(180 puan) tarafından
Benim bebeğimede down riski var denildi ama asla asla asla aldırmak gibi bir düşünce kesinlikle aklımdan geçmedi nasıl kıyarım evladıma ya aklım almıyor nasıl bu düşünceye giriyolar şuan 32 haftamdayım
(1,750 puan) tarafından
ins hepimiz sag salım alırız kucagimiza
Reklam

0 oy
(489 puan) tarafından
O allahim bir imtihamydi sizii sınadı bakalm kulum ne yapck ddi keske aldirmasaydn bzm komsunun 3 cocuguna engelli ddilee 3 de sapa saglm dogdu kimse inanmasn oyle seylere verende allah ne hayirli ise onu verir. Belki saglam diyck ama engelli dogacak bunu bilemyz ki
(757 puan) tarafından
Bebeğimi şükür aldırmadım bu postu paylaştım ki bu gibi düşünen anneler okusun diye . Bana da doen sendromlu denildi hatta doktor aldır istersen dedi ama ben nasıl o cana kiyarim baksanıza ultrasonda nasıl da oynuyor nasıl kiyarim ben raziyim dedim ve çok zeki ve sağlıklı olacağına eminim...
0 oy
tarafından
Bugnde paylasldi.canm bu. Dha oncde bi bayan paylasmisti. 
0 oy
tarafından

Sırf ilgilenmediğim için testleri yaptırmadım yaptirsam bile ne yapabilirdim ki Rabbim vermiş bana onu <3

0 oy
(180 puan) tarafından
Yazınızı okurken bambaşka bir yere gittim sanki ya insanlar neden bu kadar acımasız ister engelli ister sakat ne olursa olsun nasıl bebeklerini öldürmeyi düşünüyolar kendi canlarından bir parçaya kıymayı bırakın akıllarından bile nasıl geçirebiliyolar ve sadece akıllarından geçirmekle kalmayıp kıyıyolar. Bu yazıyı okuyunca çığlık çığlığa ağlamak istiyorum ya yemin ederim ortalığı yıkmak istiyorum bi an içimden nasıl kıyılır bir cana !
(757 puan) tarafından
Doktora şunu demiştim ha bebeğimi kucağımda ha karnimda öldürmüşüm aynı şey değil mi ve hayatımda belki de hiç anlamadığım kadar ağladım sağ olsun eşim çok destek oldu ve oluyor da ne olsa Rabbimdendir şükürler olsun
(180 puan) tarafından
ALLAH eşlerimizden razı olsun valla benim eşimde çok destek oldu oluyorda o bizim yavrumuz nasıl doğarsa doğsun onu kucağımıza alacaz ALLAH ın izniyle büyütecezde diyor. Baksana kimileri o kadar büyümüş bebeği 24 haftalık ya kıyabiliyorlar cani cani
(757 puan) tarafından
Onun vicdanıyla nasıl yaşıyor lar . Doğrusu vicdan olsa neden cana kıyar ki
Reklam

İlgili sorular

10 cevap 485 göst.
10 cevap 303 göst.
26, Haziran, 26 Yagmur00 (1 puan) tarafından soruldu
1 cevap 162 göst.
22, Şubat, 22 misafir tarafından soruldu
3 cevap 187 göst.
26, Kasım, 26 Vildan (1 puan) tarafından soruldu
12 cevap 353 göst.
15, Ekim, 15 Emine Sezen (435 puan) tarafından soruldu
7 cevap 199 göst.
Reklam

39,832 soru

383,848 cevap

686,586 yorum

3,997 kullanıcı

Kategoriler

...