93 göst.
(60 puan) tarafından

Kızlar eşim bedeli askerlik yapıyor biliyorum 21 güncük ama ben yine de orada sevinsin istiyorum sizce göndereyim mi göndermeyeyim mi kararsızım :) 

Son 10 günü kaldı. Ona ufak bir şeyler göndereyim diyorum ama nasıl göndereceğim? Askeriyenin adını yazıp altına sadece eşimin adını soyadını mı yazmam lazım. Binlerce askerin içinde nasıl olacak bu işler bilen var mı :) 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından

Sen yaz canim onlar buluyor merak etme :)

(60 puan) tarafından
Askeriyenin adını yazıp eşimin adını yazıcam değil mi direk. Öyle bulunur :)
tarafından
Evet canim komutan aciyor zaten bakıyor: )
(60 puan) tarafından
Tamamdır çok teşekkür ederim canım :)
tarafından
Rica ederim canim: )
0 oy
(168 puan) tarafından

Askeriyenin adresi ve kişinin adı yazılıyor, koli komutanla açılıyor. İçindeki her şey didik didik ediliyor. Önce asker komutana haber veriyor normalde, izin alıyor. Ama bedellide bilemem:)

(60 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim,  peki gönderiyim mi sence? :) Çok kararsızım bedelli diye kısa diye gönderip göndermeme konusunda. Ama yemin törenine falan kimse gidemeyecek ona moral olur diyorum bir yandan...
(168 puan) tarafından
Ben olsam göndermezdim. Benim eşim kısa dönem yaptı, ortopedik terlik , kaban istemişti. O zaman bile onları yolladım. On gün sonra geldiğinde mutlu etmek daha mantıklı bence.  :)
(60 puan) tarafından
Haklısın işte ben de bunun kararsızlığındayım :) Normalde 14 şubat kutlama gibi bir huyumuz yoktur ama ilk evli 14 şubatımız olacaktı şimdi orada olacak. Gelince de ev kalabalık olacak tek değilim 7 aylık gebeyim annemler yanımda kalıyor. O yüzden bebişin patiklerinden bir çift göndersem mi diyorum. Sadece bu kadar başka bir şey ben de düşünmüyorum :)
(168 puan) tarafından
Gidişi 3 gün bir haftaya gelecek ama sen bilirsin bence esprisi yok:) bir de koliler başkasıyla açılınca tuhaf olabiliyor
0 oy
(3,343 puan) tarafından

Hayatım öncelikle  eşine sor çünkü askeriye içine kargocu  giremez. Kapıda nizamiyede görevli asker kim ise o alır koyar kenara bazen unutuluyor bile  :D 

Eğer ki askeriye içinde ptt varsa direk oraya yolla eşin alır :) 

Yada askeriyenin tam adını eşinin ismini yazarsan ulaşırtırırlar..

İlgili sorular

2 cevap 101 göst.
3 gün önce Eylülünannesi (15 puan) tarafından soruldu

64,212 soru

1,759,892 cevap

5,598 kullanıcı

...