369 göst.
(619 puan) tarafından

Yaklaşık iki ay önce doğacak bebeğimi dışlayan kaynanam yüzünden stres oldum. Bugün akşam eşimin kuzeni aradı doğumdan sonra hep birlikte geleceklermiş. Ben küstüm konuşmuyorum kayınbaba da cehenneme kadar yolunuz var dedi bana hamile halimle düşük riskim vardı atlattım, erken doğum riskim vardı, hala var çok şükür 34 olduk. Şimdi bu haberle sinirim tavan yaptı.

 Eşime ilk kez ya ailen ya ben dedim, gerekirse boşanırız ve beğimede ben yanlız bakarım dedim. Adam sus diyor sadece birşey demiyor. Ailesi evlendiğimizden bu yana hep bizden çektiler, bir faydalarını değil zararlarını gördük. Şimdi ailesine gelmeyin diyemiyor. Bu ne cüret yaa hem bana kötü davranacaklar hem bebeğimi dışlayacaklar doğmadan, hemde utanmadan görmeye yani bana zulme gelecekler. Ailemde gel burda doğur bebek büyüsün biraz öyle gidersin dedi ama çok uzak iki uçak değişmem lazım, birde Dr dan onay belgesi almam gerekiyormuş. Yani oda imkansız. Ne yapacağım bilmiyorum şimdiden sinirlerim tavan sezeryanla doğum yapacağım o halimle bana zarar vermelerinden korkuyorum. Hatta bebeğimi elimden bile alırlar diye korkuyorum. Çünkü onlarda bir gr ne merhamet nede insanlık var. 

Uzun oldu özür dilerim ailem gibisiniz ailemin bilmediğini burda yazabiliyorum sadece:( eşime daha ne diyebilirim ki...

Reklam

10 Cevaplar

+1 oy
(1,189 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Hiçbir halt yapamazlar canım kanun var hukuk var yiyorsa yapsınlar çok soğuk davran hiç pas verme sende alttan alttan haber yollat nsl gelecekler botlr böyle yaptıktan sonra de. Ayy bn olsam msj nasılsın atardım çocuğu istemiyordunuz böyle boyle yaptınız hayret geliyorsunuz şaşırdım diye msj atarım Ohhg mest olurlar 
(619 puan) tarafından
Eşimin kuzenine yazdım canım bu şekilde halledemezsem dediğin gibi yaparım. Artık kızımdan aldığım güçlede dedim gider çalışırım. Eskiden çalışıyordum, yine çalışırım. Eşimi bile gözüm görmüyor. Ailesi yüzünden kaybederse kaybeder ama umrumda olmaz doğmamış kızına hasret kalır.
(1,189 puan) tarafından
Emin ol ailenin beyniyle hareket eden adam sonra bin pişman olup kuzu gibi geri dönüyor onun varlığı yokluğu sizsiniz. Ne kadar yediremezse bile farkında. Ters konuşmadan laf sokarak hatırlat :)
 Benim taktigim hep esin hiçbirsey diyemez de bagirmiyorsun çağırmiyorsun sonuçta
(619 puan) tarafından
Bu güne kadar bağırmadım ama bu şekilde baba olunmaz. Bebeğim daha doğmadan hırpalandı. Onlar yüzünden kaç kez erken doğuruyorum diye hastanelik oldum. Kaç gündür sancım var dikkat ediyorum ama onlar böyle yaptıkçada herşey daha kötü oluyor. Dün dedim onlar mı bize bakıyor, neden gebesin annenin ruh sağlığı bozuk bildiğin halde neden dedim. Yok adam anada ana. Böyle ana olmaz olsun dedim. Ne olacak bilmiyorum ama hiç iyi değil gidişat:(
(1,189 puan) tarafından
Ya sen kendin mesaj at canım. Alttan alttan tüm laflarini  söyle.
(619 puan) tarafından
Onuda düşünüyorum canım olmadı son çare onu yapacağım. Onlar yüzünden bebeğim hasta olsun istemiyorum, çünkü biliyorum beni üzecekler sütüm kesilecek sonrasında olan bize olacak yine.
(619 puan) tarafından
Teşekkür ederim bu arada.
(1,189 puan) tarafından
ALLAH KORUSUN inşallah öyle olmaz rica ederim
Reklam

+1 oy
(3,266 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun bence onlardan kimle konuşuyorsan evime gelmeyin de
(619 puan) tarafından
Kuzenine yazacağım olmadı sancım var onların yüzünden. Zaten hamileliğimi zehir ettiler, bebeğimide anne sütünden edecekler diye korkuyorum. Hiç birşey olmasa sütüm kesilir oğlumdada bu yüzden erken kesildi üzüntüyle.
(3,266 puan) tarafından
Bak sen taniyorsun ve yasamissin kendini bebeğini düşün
(619 puan) tarafından
3 bebeğimi kaybettim buna birşey olacak diye onlar yüzünden aklım çıkıyor. Kadın bebeğimi kaybedeyim diye gelince zulm etmeye kalkıyordu. Eşime söylüyordum o uyarıyordu, ama nereye kadar. Ana değil ki torunu bilsin.
(3,266 puan) tarafından
Evine koyma hiç canım
(619 puan) tarafından
Rabbime sığındım inşallah o büyük bir kurtuluş yolu vardır illaki. Eşim kötüde olsa ailem diyor atamıyor buna kızıyorum. Ya diyorum zararlı olan biri sen git gör vs. Ama bizi koruması gerekmez mi? Önceliği ailesi gibi davranıyor resmen bu halde ne yapacağımı şaşırdım
(3,266 puan) tarafından
Tüm erkekler öyle emin ol kimse kötü dahi olsa ailesine sırtını dönmez
(619 puan) tarafından
Malesef öyle birde bana sana mahcup oluyorum diyor, ailesi yüzünden. Hiç destekleri olmadı, doğru şeyler yapmadılar ama ailem gelme diyemem vs. Yok ben ağızlarının payını veririm diyor birşey olursa. Bende gerek yok huzursuzluğa direk söyle Seda istemiyor, ben yine gelirim söyle sonuçta ailen görüş diyorum ama işte arsız bir aile. Eziyet eder ne oldu derler
(3,266 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ne deyim ki işin çok zor
(619 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım cümlemizin İnşallah
+1 oy
(2,415 puan) tarafından
Doğum bi olay  bi değişik zamn... bari logusaligin geçsin öyle gelsinler.... kocanın ailesi ne diyebilir ki... kötü olabilir ler ama onun ailesin
(619 puan) tarafından
Doğum sonrası en azından toparlansam amenna o halimle bana birşey derler vs bu kez herşey daha kötü olur dedim. Sonuçta bana dünyanın lafını söylediler. Şimdi ne yüzle gelecekler. Torunlarına bir çöp almadılar almasınlarda istemiyorum. Ailem yolladı herşeyini.
(2,415 puan) tarafından
Zaten bambaşka bi haytin  olucak bebegin sorumluluğu alışma ws zor oluyo  canım en azından ilerleyen zamnda gelsinler
(619 puan) tarafından
Eşimin kuzenine yazdım faceden. Onu seviyorum diye ondan cesaret alıp gelecekler. Şimdi oda öğrendi böyle birşeye alet olmaz en azından.
+1 oy
(1,656 puan) tarafından
Kendin arayim sana yaptiklarini anlat evime gelmenizi istemiyoeum de
(619 puan) tarafından
Eşim kızar anne babası sonuçta atamıyor ki. Atsın demiyorum kendisi gitsin ama ben ne giderim ne gelirim. Şimdi kuzenine yazdım ona değer veriyorum seviyorum diye onu yanlarına alıp geleceklermiş. Herşeyi anlattım hangi yüzle gelecekler dedim. Daha cevap vermedi.
(1,656 puan) tarafından
Kim ailesini atmiski esinde atsin oyle bir hakkinda yok zaten ama bu konuda haklisin
(619 puan) tarafından
Bana çok yanlış yaptılar. O kadar üzdüler ki hamile halimle herşeyi yaptım onlar mutlu olsun hep ezdirdim kendimi
+1 oy
(2,427 puan) tarafından
Canım haklı olabilirsin ama eşin de ailesine gelmeyin diyemez yani nasıl desin erkekler öyle konularda pek ince düşünemiyor hele ki aile konusunda 
(619 puan) tarafından
Canım sezeryanla doğum olacak hastanede adam bulamadım bize bakacak yeniyiz bu şehirde çok samimi olduğum kimse yok. Onlar sırf kavga için gelecekler biliyorum. O dikişlerle ben kime ne diyebilir yapabilirim. Korkularım var eşimde normalde anacıydı şimdi sus pus. Ben gerekirse gemileri yakarım ama onlara kendimi ezdirmem.
+1 oy
(189 puan) tarafından
Kız deseydinya gelmeyin hemen ben toparlanma dan die 
(619 puan) tarafından
Sorunu çözüyorum galiba akıl akıldan üstünmüş gerçekten. Eşimin kuzeni ile konuştuk demek senin yüzünden bir anda bana can ciğer kuzu sarma oldular dedi. Şeytan gibiler birilerinden güç alıp gelecekler ama yemezler. Valla yaktım gemileri gelirlersede görecekleri var. Herkes illallah etti ellerinden diğer eltilerimde konuşmuyordu görüşmüyordu. Bir bendim sa.lak bende artık doldum yeter dedim.
+1 oy
(356 puan) tarafından
Onlarn sana ne yaşattfnı bilmiyorm yorm yapamam ama eşinden onlara gelmeyn demesini bekleme naparlarsa yapsnalr diyemez çevremde bunu yaşayan arkadaşlar vr eşlernden yana yani şuan yapablcgmn tek yorm bu eşinden böle bişy bkleme
(619 puan) tarafından
Eşimden değil ama eşimin kuzeni ile geleceklerdi onlara söyler diye düşünüyorum. Konuştuk dedim ne yüzle gelecekler. Ya oda şok oldu. Her ay 5 bin TL birikim yapıyoruz dedi diyor kaynanan, birde utanmadan sizden para mı istiyor dedi. O değil sadece abla dedim çok doldum herşeyi yazsam satırlara sığmaz. Şeytan gibi bir aile gına geldi. Eşim çok mülayim çok saf ona şaşırıyorum bu anne babadan nasıl oldu bu evlatlar. Hepsi uzakta bunlar yüzünden,biz sadece yakındık, bizede illallah ettirdiler. Eşiminde gücü ancak bize yetiyor ev daha alamadık
(356 puan) tarafından
Allah yardmcnz olsun canm benm sakin kal aha çalş
(619 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım inşallah sakin kalabilirim
+1 oy
(3,894 puan) tarafından
Yani benim başıma gelmiş olsaydi asla kabul etmezdim canım.madem bu kadar kötü insanlar annen gelsin alsin seni git annenlerin yanında doğur yerinde olsam öyle yapardım.dr veriyor raporu hemen oradan da 35 haftalık olunca cok rahat dr bulabilirsin.

Diyelim ki yasadigin yerde doğum yaptin bebeğini aldılar polisi arayacaksın hemen 10 dk da bulurlar yerlerini onları kafaya takma canım sen.
(619 puan) tarafından
Kız kardeşim Dr canım memlekette orda o yüzden bende çok istedim eşim istemiyor birde gitmemi yoksa iki hafta önce gitmek istedim iki uçakta aktarmada olsa göze almıştım. Ama şuan ağrılarım var bebeğim aşağı indi yürüyemiyorum doğru dürüst. Eşim ailesine bağlı olduğu için bu kadar çektim. Şimdi yok alttan al vs bende kusura bakma neyi alttan alacağım. Annesi keyif yapıyor sonra gelip bizim huzurumuzu bozup bozup gidiyor. Bu nereye kadar giderki. Daha kızım doğmadan bizim kızımız o vs ama lafta icraat sıfır. Sevgi yok merhamet yok, sadece para para para bıktım bu yüzden. Eşimde bu halini kabul ediyor değiştiremem desede ben artık istemiyorum bana bir küfür etmedikleri kaldı. Gelirlersede korkuyorum o dikişlerimle kendimi bebeğimi koruyamam vs diye ödüm kopuyor. Güvenmiyorum psikolojiside bozuk. Antidepresan kullanıyor ya bebeğime zarar verirse çünkü hiç bir torununu gerçekten sevmiyor göstermelik ağlar sadece kimse beni sevmiyor diye ama elinden geleni yapar insanı bitirmek için.
(3,894 puan) tarafından
Ailen doğum sırasında yanında olacak annen kardeşin veya bir kuzenin akraban tembihleyeceksin onlarida .k.validen den ötürü rabbim sana güç kuvvet versin.eşinin de gözlerini açsın inşallah
(619 puan) tarafından
Hepsinin bir bahanesi var canım annem böbrek hastası o yüzden gelemiyor ama sen gel diyip durdu aklı bende. Eşimin kuzenini çağıracağım mecburen bugün akşam konuştum onlarla gelmem dedi. Ben tek gelirim dedi. Bir ona güveniyorum çok merhametli çok iyi insanlar. Eşim vazgeçecek inşallah, kaynımında yuvasını yıktı. Şimdi sıra bize geldi galiba. Kadın ruh hastası eşim 7-24 yanımda olmasa bana daha neler yapardıda eşim hep korudu ondan. Ama şimdi çok daha çok korkuyorum. Bebeğime birşey yaparsa onu bilmiyorum düşüncesi bile korkunç. Rabbime havale ediyorum o hakkından gelsin ben gelemiyorum, ben o kadar gaddar değilim ama anneyim çocuklarımı korumam gerekiyor.
(3,894 puan) tarafından
Rabbim korur kollar merak etme canım benim
(619 puan) tarafından
En mantıklısı gitmek gibi eşimi ikna edeyim gideyim istiyorum
+1 oy
(3,591 puan) tarafından
Canım en mantıklısı annenin yanına gidip doğum yapman hem annen sana da bebeğe de bakar sende toparlanırsın onlar gelince hem sana stres olucaklar hem de senden o haldeyken hizmet beklicekler bence hiç düşünme git 
(619 puan) tarafından
Yarın olsunda Dr a gidip rapor alıp uçak biletini olmadı ben alırım. Eşim yoksa bilmiyorum kabul etmiyor.
+1 oy
(2,060 puan) tarafından
Hiç taviz verme.cnm ara açık.açık.söyle seninle sorunlu olmalarina tamam dersin ama dogmamış bebekle ugrasmlari cok yanlis ve terbiyesizlik hic alttan alma bu konuda 
(619 puan) tarafından
Bebeğime beni ilgilendirmez dedi ya banane vs. Bana cehenneme kadar yolunuz var dediler. Bunca şeye karşı geleceklermiş. Normal biride değil ruh hastası antidepresanla normal oluyor ama bir iki saat sonra yine aynı. Bunuda anlayışla karşılamam bekleniliyor. Kadın şuan termalde keyifte bense burda gelip daha bize neler yapacak yaşatacak korkusuyla kurbanlık koyun gibi bekliyorum:(
Reklam

İlgili sorular

7 cevap 154 göst.
12, Kasım, 12 Miray00111 (15 puan) tarafından soruldu
3 cevap 325 göst.
4 cevap 230 göst.
26, Şubat, 26 Hande'nin Annesi ❤ (346 puan) tarafından soruldu
3 cevap 162 göst.
20, Kasım, 20 ❣️SSihirliElleri❣️ (1,622 puan) tarafından soruldu
11 cevap 620 göst.
3 cevap 96 göst.
1, Kasım, 1 Ebrunun umudu (37 puan) tarafından soruldu
Reklam

39,218 soru

381,727 cevap

682,991 yorum

3,965 kullanıcı

Kategoriler

...