110 göst.
(151 puan) tarafından

Merhaba bayanlar, 

24 haftalık olduk, doktorumuz kızımın olacağını söyledi. Ismini Feryal İpek koymayı düşünüyorum. Ama ikinci ismi kullanmıyor gereksiz diyenler var. Belki seslenirken kullanılmıyor ama Feryal'de takılı kaldım. İpek kesin, ama Feryal hakkında görüş almak istedim. Işık saçan demek anlamı.

Teşekkür ederim şimdiden:)

8 Cevaplar

+1 oy
(65 puan) tarafından

Feryal kulağa çok hoş geliyor bence 

+1 oy
(4,350 puan) tarafından

Feryal kulağa değişik geliyor :) Hem anlamı da kötü değil :)

+1 oy
(4,818 puan) tarafından

bazı çift isimler kullanılıyor anne baba çift ismi söylerse genelde çevrede öyle hitap ediyor ama bazı çift isimler var ki çift söylenmiyor uzun yada birbiriyle alakalı olmuyor feryal ipek de bana öyle geldi sanki tabi siz bilirsiniz

+1 oy
tarafından

Feryal guzel mis cidden. Birbrine yakin isim oldfu zman isimler iki isimde benzediginde sesleniliyo ama bole seslenmiyolr kendi kardesmden biliyorum. Tek seslenenede insan seslenme diyemiyoki :) 

(151 puan) tarafından
Tek seslendin isreyen istediğini kullansın o sorun değil :)
tarafından
E o zman koy kiz gitsin :D
+1 oy
(3,173 puan) tarafından

Ben olsam sadce feryal koyardım 

+1 oy
tarafından

Çok güzel isim ikisi de çok beğendim. Çift isim anne babaya bağlı siz öyle çağırırsanız insanlar da ona göre şekilleniyor. Hiç olmazsa okulda çift isim kullanılıyor ben çift isim olan öğrencilerime çift isim seslendiğim için diğer çocuklar da öyle alışıyor 

(151 puan) tarafından
Ben okulda çok sorun yaşıyorum veliler gelip isim düzeltmesi yapıyor sürekli:/ nasıl çağrıldığından çok ismini taşımasına bakıyorum aslında:)
tarafından
O da ilginçmiş kalkıp okula gitmek filan :) beldede görev yapıyorum veliler öyle çok düşkün değil detaylara özensizler çoğunlukla. Ama zaten çocuğu tanıyana kadar çoktan çift isme alışmış oluyorum kişiliğine oturtana kadar yani :)
+1 oy
(943 puan) tarafından

Benim kardeşimin ismi Aliemre kimliğede bitişik yazdırdık söylerkende hep birkikye söyledik şimdi kimse tek Ali yada Emre demiyo . Siz ikisini birlikte kullanıp sürekli söylerseniz herkes öyle söyler 

+1 oy
(1,385 puan) tarafından

Feryal bence pek hos gelmiyor kulaga ama cevrenin degil senin begenmen onemli olan canim sen bioirsin ipekte cok kibsr ve guzel bi isim bence :)))

İlgili sorular

16 cevap 213 göst.
11 cevap 113 göst.
16 cevap 339 göst.
6, Haziran, 6 Farahh (75 puan) tarafından soruldu
5 cevap 192 göst.
3, Haziran, 3 oğullarım (37 puan) tarafından soruldu

93,620 soru

2,471,145 cevap

7,694 kullanıcı

...